Annenizi Mutlu Edecek Şık Bir Kahvaltı Sofrası

anneler-gunu-sofrasi

Sadece bizi dünyaya getirdiği için değil, bize sonsuz sevgi ve ilgisini gösterdiği, şu anki düşünce ve duruşumuzun her zerresinde onun imzası olduğu için annelik çok özel bir unvan. Karakterimizin mimarı olan annelerimizin deneyim ve bilgisinden ilham alıp, bitmek bilmeyen bir büyüme serüveninde gezinirken, sadece Anneler Günü’nde değil hemen her gün anıyoruz bu güçlü bağı…

Konumuza gelirsek; her yıl mayıs ayının ikinci pazar günü kutlanan Anneler Gün geldi çattı! Bu özel günde annenize olan sevgi ve bağlılığınızı bir kez daha göstermek ve birlikte harika bir gün geçirmek için nasıl bir program yaptınız? Bazen aradığınız cevap çok da uzaklarda değildir düşüncesinden hareketle bu yıl, samimi, mütevazı ve içten bir hediyeyle güne güzel başlamaya ne dersiniz?

Anneye Hediye Kahvaltı Fikirleri

anneler-gunu-kahvaltisi

“Yemek yeme üzerine ne düşünürsünüz bilmem, ama kahvaltının mutlulukla bir ilgisi olmalı” derken Cemal Süreya, abartmış olamaz. Hemen herkesin mutlulukla dahil olduğu kahvaltı masası ve özellikle pazar kahvaltısı, gayet harika bir Anneler Günü hediyesi olabilir; değil mi?

Her yıl pazar günü kutlanan Anneler Günü, kişiye özel hediye arayışlarınıza son verecek pazar kahvaltısının güzelliğiyle taçlanabilir. O halde annenizi mutlu etmek için Anneler Günü’nün heyecanına yakışır bir sabah kahvaltısı hazırlamaya başlayalım mı?

Önce ‘Kahvaltıda Ne Yapsam’ Sorusunun Cevabı

anneler-gunu-hediyesi

Anneler Günü’nün kahvaltısı biraz şımartılmayı hak ediyor. Kalori hesabı yapmadan, annenizin en sevdiği yemeklerle zengin bir kahvaltı menüleri hazırlamalısınız. Eğlenceli geçecek kahvaltınız öğle saatlerine kadar uzayabilir ihtimaline karşı minik tatlılarla brunch menüsüne de gönderme yapabilirsiniz.

Kahvaltı çeşitleri içinde farklı lezzetler kullanmak, son yılların sofra dekorasyonunda öne çıkan detaylardan biri. Doğal ya da kuru meyveler, bolca peynir çeşidiyle kalabalık bir sofra artık daha ön planda. Pratik kahvaltı tarifleri kitapçıklarıyla sürprizli lezzetler de deneyebilir, annenizi şaşırtabilirsiniz.

Kahvaltı Sofrası Sunumları Nasıl Olmalı?

anneler-gunu-kahvalti-sofrasi

Kahvaltı sunumları konusunda son yıllarda oldukça eğlenceli bir stilin hakimiyetinden söz edebiliriz. Bu öğünde tek tip bir kahvaltı seti kullanmak ya da farklı kahvaltı takımı modelleri araştırmak artık biraz demode diyebiliriz.

Kahvaltı tabağı konusundan tutun da reçellerin servisi görünümüne kadar hemen her detayı takım halinde değil birbirinden farklı düşünebilirsiniz. Değişik kahvaltı sunumları konusunda bu trend size yardımcı olacak. Örneğin birbirinden farklı boyut ve desenlerde kahvaltı tabakları kullanmak çok keyifli.

Diğer tüm kahvaltılıklar için ise birbirinden farklı renkte, el yapımı ve irili ufaklı kaseler kullanmak, salaş ve samimi bir sofra dekorasyonu için biçilmiş kaftan niteliğinde. Son yılların tercihi etnik ve rengarenk desenli farklı tabak ve kaseleri bir araya getirerek ortak bir uyum yaratmaktan yana. Böylesi çok daha kişisel zevklere dayalı olsa da oyuncak gibi görünen sofra aksesuarları üzerine düşünmek çok keyifli bir iş değil mi?

Kahvaltı Sofrasının Değişmeyen Detayları Neler?

anneler-gunu-icin-hediye-onerileri

Her ne kadar özgür olmaktan ve takım halinde görünen sıkıcılıktan koşarak uzaklaşıyor olsak da bazı temel detaylar ilk günkü önemini koruyor. Neler mi? Örneğin masa tekstilleri, her zaman ince düşünülmesi gereken sofra detaylarından biri.

Renkli sofra aksesuarlarıyla hazırlanacak kahvaltının arka planı nötr ve sade olmalı. Bu cümleden sonra aklınıza zamansız bir klasik olan keten masa örtüleri geldiyse eğer, doğru yoldasınız. Krem tonları, beyaz ya da gri tonlarında sadece bir masa örtüsü seçmek en akıllıca adımlardan biri.

Ardından peçete ve amerikan servisleri seçimleriniz bu masa örtüsü rengiyle uyumlu alternatiflerden olmalı. Hafif desenli bir amerikan servisi seçmekte özgürsünüz fakat en iyi görünümü sağlamak için peçete seçimlerinizi de masa örtüsüne yakın tonlarda yapmanızda fayda var. Böylece çok daha kaliteli ve zarif bir görünüm elde edebilirsiniz. Sonrasında üzerine yerleştireceğiniz eğlenceli her sofra detayı, göz kamaştırıcı bir etki yaratacak.

 

Yorum ekle