Çetmen Mobilya

Konforlu ve Modern Koltuk Takımı Çeşitleri

İşten eve döndüğünüzde birkaç saatinizi ayaklarınızı uzatarak geçirmeden duramıyorsanız, sizin için rahatlıkla ‘rahatına düşkün’ diyebiliriz. Muhtemelen en sevdiğiniz diziyi izlerken de ayaklarınızı uzatmayı ya da üçlü koltuğa uzanıp izlemeyi seviyorsunuzdur. Haliyle koltuk takimi çeşitleri sizin için önemli bir unsur olmalı. Oturma odasına girer girmez göze takılan ve buranın tam merkezinde yer aldığı için fazlasıyla dikkat çeken koltuk takımları, seçici davrandığınızda hem çok konforlu hem de çok şık olabilir.

Genel olarak koltuk takımı satın alırken dikkat ettiğimiz ilk unsur sağladığı konfor olur. Hatta bazen sırf yumuşak minderleri yüzünden aslında oturma odası dekorasyonumuz için hiç de uygun olmayan bir modeli satın alabiliriz. Bir süre sonra ise pişmanlıklar kendisini göstermeye başlar. Aslında akıllıca bir alışveriş gerçekleştirmek için hem konforlu hem şık hem de ortama uygun olacak bir model bulmaya çalışmak gerekiyor. Tabi bu süreçte koltuk takımı fiyatları da dikkate alınmalı. Ev dekorasyonu yaparken büyük ölçüde işinizi kolaylaştırmak adına konforlu ve şık koltuk takımı örneklerini sizlerle paylaşarak fikir vermeye çalışacağız.

Her Daim Konforlu L Koltuk Takımı Çeşitleri

Oturma odasında konforlu ve rahat bir alan yaratmak istiyorsanız, elbette ilk seçimizi l koltuklardan yana yaparsınız. Rahatlığı ile ön plana çıkan ve her daim bu konforunu koruyan köşe koltuk takımı çeşitleri, modüler yapıları ile her ortama da ayak uyduruyor. Özellikle yeni evlenecekseniz ve henüz ev tutmadıysanız, ortamın boyutunun satın aldığınız koltuklar için uygun olmaması ihtimalini ortadan kaldırmak adına, l koltukları tercih edebilirsiniz. Modüler yapıları sayesinde parçalara ayrılan, büyütüp küçültme imkânı sunan köşe takımları, ayaklarınızı uzatıp dinlemek istediğiniz anlarda da imdadınıza yetişecek.

Edvina Köşe Takımı

Köşe takımları sadece farklı tip ve modellerde karşımıza çıkıyor. Ancak bunların maksimum konfor sağlaması için, geniş minderli yapıya sahip olmasına dikkat etmek gerekir. Sırt kısmı da oturma alanı da geniş ve vücut şekline uyum sağlayacak formda olmalıdır. Daha fazla konfor için yastık seçeneklerinden de yararlanılabilir. Etkileyici renk ve desenlerde yastıklar tercih edildiğinde ortamın dekorasyonuna da katkısı olacaktır.

Ben oturma odamda köşe koltuk takımı çeşitleri kullanmak istiyor, ancak yüksek fiyatları nedeniyle çekimser kalıyorum diyorsanız, web sitemizi ziyaret etmelisiniz. Uygun fiyat ve elden ödeme yapma kolaylığı ile sunduğumuz köşe takımları, yaşam alanlarınızda istediğiniz görünümün ortaya çıkmasına izin verecektir. Bu konuda bir örnek istiyorsanız, konforlu ve şık yapısıyla Edvina köşe takımı iyi bir seçim olabilir. Konforu yapısının yanı sıra, yataklı ve bazalı olmasıyla da dikkat çeken Edvina, hem asil bir görünüm yaratır hem de fonksiyonelliği ile yaşam alanınızda işinizi kolaylaştırır.

Köşe takımı seçiminde dikkat etmeniz gereken unsurları öğrenmek ve ilham olacak fikirler edinmek için Şehir Yaşamının Vazgeçilmezi Köşe Koltuk Takımı başlıklı yazımızı da okuyabilirsiniz.

Ekstra Konforlu, Ekstra Şık: Monza

Koltuk takımı çeşitleri içerisinde konforuyla ön plana çıkan seçeneklerden biri de Monza. Çetmen imzalı salon takımı modeli olarak satışa sunulan Monza, modern tasarımı ile göz dolduruyor. Özellikle enerjik ve ferah bir yaşam alanı yaratma hayali kuranların tercihleri içerisinde yer alan bu model, renkleriyle de beğeni kazanıyor. Farklı bir stili ve dinamik bir görümü olduğu aşikâr. Ancak bu modeli diğerlerinden ayıran önemli bir özelliği var: Ekstra konfor!

Monza Salon Takımı

32 DNS sünger kullanıldığı için ekstra konfor sunan Monza koltuk takımı, birinci sınıf işçilik ve kaliteli malzeme ile üretildi. Sünger ve doku kalitesinin yanı sıra, yüksek ayaklı tasarımıyla da kullanışlı koltuk takımları sınıfına giren bu modelde, doğal ahşap cilalı baza kullanılmış. Bu uzun süre yeni görünümünü koruyarak, işlevsel bir şekilde kullanılmaya devam edileceği anlamına geliyor. İleri geri hareket eden bir mekanizmaya sahip olduğu için daha geniş bir oturma alanı da sunan Monza, özellikle geniş salonlarda kullanmak için ideal koltuk takımı seçeneklerinden biri. Web sitemize giriş yapıp detaylı olarak incelemenizde fayda var.

Döşeme Kumaşı Rahatlığını Etkiler mi?

Yaşantınız içerisinde dokunmaktan keyif aldığınız şeyleri düşünün. Onların genellikle yumuşak, örgü dokulu, kadife ya da nubuk olduğunu fark edersiniz. Sıcaklık hissi veren bu dokular, koltuk takımları söz konusu olduğunda da aynı hissi yaratıyor. Yani yaşam alanlarınızda konforlu bir ortam yaratmak için tercih ettiğiniz koltuk takımı çeşitleri, iyi bir dokuya sahip değilse beklediğiniz etkiyi yaratmayabilir. Çünkü koltukların rahatlık durumu sadece minderin yumuşak olmasına ya da geniş olmasına bağlı değildir. Kullanılan kumaş dokusu da bu konuya etki eden durumlardan biridir.

Koltuk takımı alırken uzun süre konforlu kullanım sağlayabilmesi için kumaş dokusuna dikkat etmek gerekiyor. Döşemesi rahatsız edici bir sertliğe sahipse, beklediğiniz konforu sunamayabilir. Sünger olarak kaliteli ve konforlu malzemeler kullanılmışken, döşeme dokusu olarak da yumuşak ve sıcak seçeneklerin kullanıldığından emin olmak gerekir. Özellikle nubuk dokulu koltuk takımları, modern bir tercihte bulunmak isteyenler için uygun seçim olacaktır. Kullanılan döşeme unsurunun da koltuk takımı fiyatları üzerinde etkili olduğunu unutmamalısınız.

Fonksiyonel Koltuk Takımı Modelleri Daha mı Rahat?

Koltuk takımları içerisinde son dönemde fonskiyonel yapıda modeller de dikkat çekmeye başladı. Çoklu kullanım seçeneğine de sahip olan bu modeller, ‘nasıl rahat ediyorsanız öyle’ kullanabileceğiniz modeller olabiliyor. Minderlerini yükseltip indirebileceğiniz, başınızın arkasına bir puf koyabileceğiniz, arkanıza yaslanıp rahatça uyuyakalabileceğiniz fonksiyonel koltuklar, yaşam alanlarınıza modern bir dokunuş yapmanıza da olanak sağlayabilir. Bazen çoklu yapıda olmaları koltuk takımı fiyatları içerisinde yüksek rakamlara sahip olmalarına da neden olabilir.

Televizyon koltuğu da son dönemde oturma odalarında konfor unsurlarından biri haline geldi. Ancak geniş bir yer kapladığı bilinen bir gerçek. Bu sebeple televizyon koltuğu kullanmıyorsanız, fonksiyonel koltuk takımları sayesinde onun sunduğu konfora sahip olabilirsiniz. Alt kısımlarında bulunan ayak uzatma bölmesi, açılır kapanır durumda olacağı için her zaman yer kaplamayacaktır. Sevdiğiniz filmi izlerken ya da kitap okurken ayaklarınızı rahatça uzatmak istediğiniz anlarda, fonksiyonel koltukların bu özelliği işinizi kolaylaştırabilir.

Ne Kadar Çok Yastık, O Kadar Çok Konfor!

Livrona Salon Takımı

Koltuk takımlarına konfor kazandıran bir diğer detay da ekstra yastık kullanımı. Koltuğun sırt kısmında konumlandıracağınız yastıklar, arkanıza yaslandığınız anda kendinizi bulutların üzerinde hissetmenize olanak sağlayabilir. Koltuk takımı çeşitleri içerisinde bu şekilde ekstra yastıklı seçenekleri bulmak çok da mümkün olmuyor. Ancak ekstra yastık ya da kırlent satın alarak daha konforlu hale gelmesini sağlayabilirsiniz. Kendinizi doğanın içerisinde hissetmenize olanak sağlayacak olan tasarıma sahip Livrona koltuk takımı da iyi bir seçim olabilir. Detaylarını incelemenizi öneririz.

Web sitemizi ziyaret ederek hem koltuk takımı çeşitleri hakkında fikir edinebilir hem de fiyatlarını öğrenerek kendi bütçe planlamanızı yapabilirsiniz.

Yorumlar