Rahat ve Şık Çetmen Koltuk Takımı Modelleri

Evinizin genel dekorasyonunu düşünün. Sizce göze çarpan ve tarzını belirginleştiren unsur nedir? Masa ve sandalyeler mi dersiniz, yoksa TV ünitesi mi? Bizce bu sorunun cevabı koltuk takımı… Koltuk takımı modelleri stilleri ile kullanıldığı ortamların dekorasyonu üzerinde belirleyici bir etki gösteriyor ve dolayısıyla şıklık yaratma konusunda en çok dikkat edilmesi gereken eşya olarak karşımıza çıkıyor. Bu nedenle koltuk takımı seçiminde bulunurken tarzı başta olmak üzere; ortama uygunluğuna, rengine, konforuna, kullanılan malzemelere ve tabi ki kalitesine dikkat etmek gerekiyor. Kalite demişken Çetmen koltuk takımı modelleri seçeneklerimizi görmüş olmalısınız.

İdeal Koltuk Takımı Modelleri Hangileri?

Bu soru için tek ve net bir cevap vermek elbette mümkün değil, ancak ihtiyaçlarınızı düşünerek ideal koltuk tarifinde bulunabiliriz. Öncelikle evinizde yaratmak istediğiniz dekorasyon stilini göz önüne getirin. Modern bir tarza sahip olmasını istiyorsanız, modern koltuk takımı modelleri içerisinden seçim yapmak doğru olacaktır. Trend parçalara yer verdiğiniz salonunuzda avangarde modelleri düşünün. Sizce ne kadar uyum sağlayabilir? Bu şekilde yapılan basit hatalar ev dekorasyonunda olumsuzlukların yaşanmasına neden olacaktır. Eğer doğru bir seçim yapma konusunda tedirginlik yaşıyor ve koltuk takımı modelleri tarzlarını anlayamıyorsanız, mağazada bulunan satış yetkilileri de bu konuda en doğru bilgiye ulaşmanıza yardımcı olacaklardır. Tarz konusunu nasıl çözümleyeceğiniz konusunda hemfikir olduysak, ideal koltuk takımında bulunması gereken nitelikler konumuza dönebiliriz:

Yatak olma özelliği bulunmalı…

Fermoney Koltuk Takımı

Konforlu bir yaşam alanı tasarlamak istiyorsanız, sadece kendinizi değil misafirlerinizi düşünmeniz gerekiyor. Bu konuda koltuk takımı seçeneklerinde konforlu sünger tercihinin bulunması dikkat edilmesi gereken ilk özellik. Ancak bir diğer de koltuğun yatak olabilme özelliğine sahip olması. Kalabalık misafirlerinizi ağırlarken yatak olabilen koltuk takımı modelleri işinizi fazlasıyla kolaylaştıracaktır. Maalesef her koltuk takımında bu özelliği bulmak mümkün olmayabiliyor. Ancak Çetmen koltuk takımı seçenekleri içerisinde yatak olabilen şık modelleri görmek mümkün. Fermoney koltuk takımı yatak olabilme özelliği ile bu konuda iyi bir seçenek olabilir.

Sandık fonksiyonu işinizi kolaylaştırır.

Koltuk takımları içerisinde yer alan sandık bölümleri sayesinde bazen fazlasıyla işinizi kolaylaştırabilir. Evinizde bulunan çok sayıda ufak tefek eşyayı, kullanmadığınız malzemeleri, ortalıkta görünmesini istemediğiniz unsurları nereye koyacağınızı bilmiyorsanız, sandıklı bir koltuk modeli tercihinde bulunmak resmen bir kurtarıcıya sahip olmak anlamına gelecektir. Geniş sandık bölmesine dilediğiniz gibi eşyalarınızı yerleştirebilirsiniz. Koltuğu kapattığınız anda ortamda hiçbir şekilde dağınıklık kalmayacaktır. Tabi bu alanı sık ve çok sayıda eşya ile doldurmayı planlıyorsanız, sandık kısmında kullanılan malzemelerin yeterince kaliteli olduğundan da emin olmanız gerekir.

Doğal ahşap kullanımı önemli!

Yukarıda da belirttiğimiz gibi koltuk takımı modelleri için kalite son derece önemli. Kalite söz konusu olduğunda dikkat çeken ilk noktanın kullanılan ahşap malzeme olduğunu bilirsiniz. Koltuk modellerinin uzun süre kullanılabiliyor olmasında etkili olan unsurlardan biri de ahşap seçimi. Ahşap görünümlü plastik malzemelerin kullanıldığı koltuk takımı seçenekleri uzun süre kullanım için uygun değildir. Yeterince dayanıklı olmadıkları için kısa süre içerisinde yeniden değiştirmeniz gerekebilir. Koltuk takımını uzun süre kaliteli ve konforlu bir şekilde kullanabilmek için doğal ahşap kullanılan modelleri tercih etmek gerekiyor.

Temizliği kolaylaştıran için yüksek ayaklı tasarım…

Lungo Koltuk Takımı

Yaşadığınız ortamların temizliğine önem veriyorsanız, daha kolay temizlenmesine olanak sağlayacak her şeyden yararlanmak istersiniz. İşte koltuk takımı seçeneklerinde de böyle bir durum söz konusu olabiliyor. Eğer yüksek ayaklı koltuk takımı seçeneklerini tercih ederseniz koltukları çekmeye gerek kalmadan alt kısımlarını temizlemeniz mümkün olacaktır. Çetmen koltuk takımı seçeneklerinde bu özelliği son derece dikkat ediliyor. Lungo koltuk takımı da yüksek ayaklı olarak tasarlanmış modellerden biri. Elektrikli süpürge ya da diğer temizlik ürünlerini çok daha rahat şekilde kullanabilir, temizliğin zahmetli bir hale dönüşmesini engelleyebilirsiniz. Ayrıca Lungo koltuk takımında kuş tüyü sarma sünger kullanıldığı için ekstra konfor sunduğunu da bildirelim.

Mutlaka silinebilir kumaşlı seçenekleri tercih edin.

İdeal koltuk takımı, her bakımdan işinizi kolaylaştıran takımdır. Mesela silinebilir özellikte olması, sürekli koltuk yıkatma masrafından kurtulmanızı, dolasıyla koltuklarınızın kısa sürede deforme olmasını engellemenizi sağlar. Bu nedenle koltuk takımı modelleri içerisinden seçim yaparken kumaş yapısına dikkat etmek gerekir. Silinebilir kumaşlı koltuk modelleri, herhangi bir lekelenme durumunda kısa sürede çözüm üretmenize olanak sağlar. Hem günü kurtarmak hem de kısa sürede deforme olmadan kullanabilmek için silinebilir kumaş özelliğine sahip olan bir takım seçiminde bulunmalısınız. Özellikle küçük çocuklarınıza varsa, bu durum çok daha önemli bir konu haline gelebilir.

Hangi Renk Koltuk Takımı Modelleri Tercih Edilmeli?

Koltuk takımı renk seçimi aslında tamamen kendi zevklerine bağlı bir konu. İçerisinde bulunmaktan keyif alacağınız ortamlar yaratmak için favori renklerinizin bulunduğu koltuk takımı modellerini tercih edebilirsiniz. Bunun dışında bizim önerimiz koltuk takımı modelleri için pastel renkleri tercih etmeniz. Sadece salon için koltuk takımlarında değil, köşe takımları seçiminde de pastel tonlardan yana tercihlerde bulunmanız ortamın daha huzurlu ve şık görünmesine olanak sağlayacaktır.

Çetmen koltuk takımı seçeneklerinde de ağırlıklı olarak pastel renklerin tercih edildiğini görüyoruz. Farklı renkler ve desenler koltuk takımlarında uyumlu bir şekilde bir araya gelirken, oluşturduğu stil de kullanıcılarından tam not almayı başarıyor. Ancak doğru renk uyumları yakalanamazsa, koltuk ne kadar şık olursa olsun yeterince estetik bir görünüm kazanamıyor. Griler, soft pembeler, açık maviler, kremler… Birbirinden güzel pastel tonların kullanıldığı modeller, koltuk takımı renk seçimi konusunda problem yaşayanlar için de ideal sonuca ulaşma şansı tanıyor.

Bir dekorasyon önerisi olarak koltuk takımı seçeneklerinde tek renk üçlü koltukların, desenli tekli koltukların bulunduğu seçenekleri tercih edebilirsiniz. Özellikle country salon dekorasyonu yapmak istiyorsanız, küçük çiçek desenli berjerlerin bulunması iyi bir seçim olacaktır. Web sitemiz üzerinden ürünlerimizi inceleyerek tekli koltukları çiçek desenleri ile tasarlanmış olan modellere ulaşabilirsiniz.

Kairos Koltuk Takımı

Küçük evler için…

Metrekaresi küçük olan evlerde kullanılmak üzere koltuk takımı modelleri içerisinden seçim yapılırken, açık renklere ağırlık verilmesi gerektiğini unutmayın. Daha önce de dekorasyon önerileri içerisinde bu konuya değinmiştik. Dar ortamların aydınlık ve ferah görünmesini sağlayabilmek için mobilya ve koltuk seçiminde açık renkleri tercih etmek gerekiyor. Beyaz ve doğal ahşabın bir arada kullanıldığı mobilyalar ile beyaz koltuk takımları iyi bir uyum yakalayacaktır. Silinebilir kumaşlı modelleri tercih ettiğiniz müddetçe beyaz kumaşın kullanılıyor olması çok da problem yaratmayacaktır. Koyu renk koltuklar çok şık görünseler de küçük metrekareli ortamların daha karanlık hale gelmesine ve dar görünmesine neden olabilir.

Ev dekorasyonu konusunda önerimizi görmek, tavsiyelerimizden yararlanmak ve dünyadan trendleri takip etmek için blog yazılarımızı takip etmeye devam edin. Deneyimlerinizi de bizlerle paylaşmayı unutmayın!

 

Yorum ekle