Çetmen Mobilya

Evlenecek Çiftler için Modern Ev Dekorasyonu Örnekleri

Nihayet hayalleriniz gerçek oluyor, sevdiğiniz insanla mutlu bir yuva kuracaksınız. Düğün tarihiniz, düğün yeriniz, davetiyeniz, gelinliğiniz her şey hazır! Peki ya eviniz hazır mı? Modern ev dekorasyonu dergilerini karıştırmaya başladığınızı biliyoruz. Ancak o önerilere göre hareket etmek hayal ettiğiniz dekorasyonu hayata geçirebilmek için pek de yeterli olmayabilir. Ayrıca orada yer alan mobilyaları ya da benzerlerini bulmakta zorlanabilirsiniz. Bazen bulsanız bile bu ekonomik olmaz. Aslında tüm bu olumsuzluklardan Çetmen çeyiz paketleri seçiminde bulunarak kurtulabilirsiniz. Zevklerinize uygun tasarımlara sahip mobilyalarla hazırlanmış olan çeyiz paketleri, hayal ettiğiniz ev dekorasyonunu çok daha ekonomik ve elden ödeme avantajıyla gerçekleştirmenize olanak sağlar.

Modern Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

İşte merak edilen soruyu cevaplama zamanı geldi. Modern ev dekorasyonu yapmak için elbette akıllara gelen ilk seçenek trend olan parçalara dekorasyonda yer vermek olacak. Ancak sadece bu yeterli değil. Öncelikle evin yer döşemelerini ve duvarlarını elden geçirmek gerekir. Son dönemde yer döşemesi ve duvarlarda yakalanan uyum oldukça fazla dikkat çekiyor. Modern tasarıma geçiş yapmak için öncelikle yer döşemesini ve duvarları beyaz ya da gri tonda değiştirebilirsiniz. Siyah ve beyaz yer karosu ile beyaz duvarlar da uyun seçenek olabilir.

Duvarlardan sonra modern tasarımlara sahip mobilya seçeneklerine yer vermeye başlayabilirsiniz. Çeyiz paketleri farklı tarzlara göre hazırlanmış durumda oluyor. Bunlar içerisinde modern detaylara sahip mobilyaların bulunduğu paketleri tercih edebilirsiniz. Böylece yeni bir yaşama başlarken, elde ödeme kolaylığı ve uyun fiyat garantisi sunan Çetmen sayesinde ekonomik sarsıntılar yaşama durumundan kurtulabilirsiniz.

Ben paket olarak değil, tek tek seçim yapmak istiyorum diyorsanız, bu durumda tarzları uydurma konusunda iş tamamen sizin becerilerinize kalmış durumda olacak. Zevkinize güveniyorsanız, açık renklerin hâkim olduğu bir salon takımı seçimi ile işe başlayabilirsiniz.

Renk seçimi önemli!

Girona Salon Takımı

Modern ev dekorasyonu yapmak istiyorsanız, açık renklere alışsanız iyi olacak. Bembeyaz koltuklar, üzerinde siyah yastıklar, beyaz bir yemek odası takımı ve yine beyaz TV ünitesi… Bu kadar fazla beyazlık gözünüzü korkutmasın, minimal tasarımlara sahip mobilyaları tercih ettiğinizde, bu beyazlık modernlik unsuru olarak görülecektir.

Beyaz benim favori rengim değil diyorsanız grilere de kapılarınızı aralayabilirsiniz. Modası geçmeyen bir renk olan gri ve füme, modern ev dekorasyonu yaparken tercih edebileceğiniz renkler. Bu renklerle tasarlanmış olan bir salon takımı hayal edin. Modern detaylarıyla dikkat çeken gri bir üçlü koltuk ve yanında fümenin asaletini yansıtan kusursuz bir tekli koltuk… Gri eskitme yer döşemesi ve ona yakın duvarlar… Belki biraz da siyah-beyaz ağırlıklı ev aksesuarları… Bu hayal hoşunuza gittiyse, Girona salon takımı görmeniz gereken seçenekler içerisinde yer alıyor demektir.

Pudra pembesi de son dönemde modern dekorasyon stilleri içerisinde ağırlıklı olarak tercih edilen renklerden biri. Beyaz birlikte kullanıldığında oldukça şık ve modern bir stilin yaratılmasına olanak sağlayan bu renk, yeni nesil salon takımlarında da yatak odası takımları içerisinde de kendisine yer buluyor.

Olmazsa Olmazı: Kitaplık…

Modern ev dekorasyonu yaparken gözden kaçırılmaması gereken bir detay var ki: Kitaplık… Konforlu, uyumlu ve özgür bir alan yaratma güdüsüyle ortaya çıkan modern dekorasyonlarda, kitaplık son dönemde sıklıkla gördüğümüz bir parça oluyor. Evlenecek çiftler için modern dekorasyon önerileri sunarken, kitap köşesini unutmak olmazdı Salonda yer vereceğiniz büyük bir kitaplık, hayal ettiğiniz huzurlu ortamın oluşturulmasına da etki edebilir. Burada okumaktan keyif aldığınız kitaplarınıza yer verebilir, onları da kendinizce belirlediğiniz bir uyum içerisinde dekore ederek daha şık görünmesini sağlayabilirsiniz.

Önce Ev, Sonra Eşya…

Evlenecek çiftlerin ev dekorasyonu yaparken en sık yaptıkları hata, evi bulmadan önce eşyalara karar vermek oluyor. Buldukları ev eşyalar için uygun olmadığında ise ortaya müthiş bir hayal kırıklığı çıkıyor. Bu nedenle yeni evlenecek olan çiftlere önerimiz, önce evlerini bulmaları ve evin ölçülerine göre eşya seçiminde bulunmaları olacak. Birlikte yaşamak için tuttuğunuz evin oda ölçülerine göre uygun olan eşyaları tercih edebilirsiniz. Başta da söylediğimiz gibi eşyaları yerleştirmeden, henüz boş haldeyken gerekli olan tadilatları da yaptırma yoluna gidebilirsiniz. Mobilyaların boyutları hakkında web sitemiz üzerinden de fikir edinebilirsiniz. Çeyiz paketleri içerisinde yer alan takımlar için de sitede arama yaparak boyut bilgisine ulaşmanız mümkün. Özellikle salonda kullanım alanınız yeterince geniş değilse, köşe koltuk takımları hem modern hem de bu alan için kullanışlı bir seçim olabilir.

Modern Ev Dekorasyonu için Aksesuar Seçimi

Modern ev dekorasyonu için büyük ölçüde etki eden unsurlardan biri de kullanılan aksesuarlardır. Yaşam alanlarınıza modernlik katmak için aydınlatıcı ürünlerden fazlasıyla yararlanabilirsiniz. Bu konuda etkileyici tasarımlara sahip olan lambader seçenekleri iyi bir öneri olabilir. Salon için lambaderler uygun olurken, yatak odası için de yeterli alan varsa bu aydınlatıcılar kullanılabilir. Aynı zamanda modern tasarımlara sahip olan abajurlar da modern ev dekorasyonu için kullanılabilecek aksesuarlar arasında yer alabilir.

Adonis Salon Takımı

Aydınlatıcıdan konu açıldığında üzerinde durulması gereken bir diğer detay da avizeler. Ortamın stiline uygun olarak kullanılması gereken bu avizelerde, metal ağırlıklı modelleri tercih ettiğinizde modern ev dekorasyonu için daha uyumlu bir seçimde bulunmayı başarabilirsiniz. Özellikle gri, siyah ve beyaz renklerinin ağırlıkta olduğu bir dekorasyon stili benimseniyorsa, siyah metallerin tercih edildiği avizeler uygun olabilir. Sanayi tipi olarak da söz edilen bu avizeler, yaşam alanlarınızda hayal ettiğiniz görünümün oluşmasına olanak sağlayacaktır.

Cam vazolar da modern tasarımlara sahip evlerin olmazsa olmazlarından biri. İçerisinde bambu gibi gerçek çiçeklere yer verilen cam vazolar, farklı tasarımlarıyla da ilgi çekiyor. Salonun köşe noktalarına yerleştireceğiniz bu vazolar sayesinde oldukça canlı, dinamik ve modern bir ortam oluşturabilirsiniz.

Yeni bir ev kurarken burada kusursuz ve tamamen zevklerinize göre bir dekorasyon yapmak istiyorsanız, Çetmen mobilya seçeneklerimizi görmeden, çeyiz paketleri seçeneklerini incelemeden karar vermeyin!

Yorum ekle