Pinterest’te %500 Patlama Yapan Dekorasyon Trendleri

Ufukta bahar var! Soğuk ve karanlık kış günlerinin ardından uykumuzdan uyandık ve yuvamızı tazelemek için hazırız. Dekorasyon trendleri konusunda hem fikir edinmek hem de ilham almak için hislerimiz bizi bir kez daha 2018 baharında ortaya çıkan akımları görmek için bizi Pinterest’e götürdü.

Kısa süreli bir Pinterest turundan sonra 2018 baharında kullanabileceğimiz aksesuarlara, tercih edebileceğimiz renklere ve detaylara dair bilgiler edindik. Yuvanızda kolayca uygulayabileceğiniz bu trendlere biraz daha yakından bakmak için yazının bundan sonraki kısmını daha dikkatli okumanızı öneririz. Hazırsanız trendlere geçelim:

Evinizde Uygulayabileceğiniz 2018 Dekorasyon Trendleri

Pampas otu

2018 baharında popülerliği %500 artan parçalardan biri de pampas otu oldu. Son dönemin en gözde aksesuarlarından biri olan pampas otu, zarif ve biraz da bohem görünümü ile ilgi çekiyor. Geçen yıla oranla popülerliğinin artması da daha fazla evin 2018 baharında çiçekleneceğini gösteriyor. Pampas otu tek başına bir dal şeklinde kullanıldığı gibi, birkaç dal bir arada cam bir vazo içerisinde de karşımıza çıkabiliyor. Ayrıca onu sadece yuvamızın salonunda değil, otellerde ve restoranlarda da görmeye başladık. Hatta birçok otelin lobisinde de yer alan bitkilerden biri.

Palmiye deseni

2018’de ilginç bir şekilde aranan unsurlardan biri de ‘tek palmiye yaprağı’ oldu. İnsanlar evlerinde dekoratif unsur olarak değerlendirmek üzere tek palmiye yaprağı arayışı içerisindeler. Instagram feedinde de sık sık karşımıza çıkmaya başlayan palmiyeler, koltuk takımı desenlerinde de kendisine yer bulabilir. Kırlentlerinde çoktan kendisini göstermeye başladı bile.

Saçaklı yastıklar

Geçtiğimi yıla oranla neredeyse %500 artış gösteren dekorasyon trendleri içerisinde saçaklı yastıklar da kendisine yer buluyor. Ortamın havasını bir anda değiştirmeyi başardıkları için popüler tercihlerden biri haline gelen bu gösterişli yastıklar, saray havası taşıyan salon dekorasyonuna da bir hayli yakışıyor. Bu aksesuarları kullanmak için doğru dekorasyon stiline de sahip olmanız gerektiğini biliyorsunuz. Eğer country salon dekorasyonu gibi seçkin bir dekorasyon söz konusu değilse, saçaklı yastıklar çok da uygun bir seçenek olmayabilir.

Maskülen koltuklar

Fransızcadan dilimize geçen kelimelerden biri olan maskülen, kelime anlamı olarak erkeksiliği ifade ediyor. Moda dünyasında bu kelimenin karşılığını fazlasıyla gördük. Ancak dekorasyon trendleri içerisinde de kendisine yer buldu. Burada karşılığı ise daha çok erkeksi, sert bir tasarım olarak neticeleniyor. Tabi ki maskülen koltuk söz konusu olduğunda ilk akla gelen seçeneklerden biri Fermoney oluyor. Rengi, tasarımı ve kumaş dokusu ile maskülen ev dekorasyonu yapmak isteyenlerin favori seçeneklerinden biri olan Fermoney salon takımı, Pinterest ile hayatımıza giren maskülen koltuk trendinin tam karşılığı. Ürün sayfasına girerek takım hakkında detaylı bilgi edinebileceğinizi unutmayın!

Cibinlikli genç odası

Tam da prenseslere layık! Genç kızların da kız çocuklarının da favorisi olan cibinlikli yataklar, Pinterest’te de en çok aranan unsurlardan biri oldu. Dünyadan trendler içerisinde de görebildiğimiz cibinlikli yataklar, düş bahçesi yaratmak isteyenlerin seçimi oluyor. Tüller arasında uyumanın da düşünmenin de tadı bir başka olmalı. Son dönemin bu trendine ayak uydurmak isteyenler için Çetmen imzalı bir seçenek da bulunuyor. Genç odası takımları içerisinde yer alan Ariena genç odası, cibinlikli yatağı ile en gözde seçeneklerden biri. Eğer kızınıza sürpriz bir oda hazırlamayı amaçlıyorsanız, işte bayılacağı bir seçenek.

Köşe gardıroplar

Pinterest aramalarında artış gösteren dekorasyon trendleri içerisinde dikkat çekenlerden biri de köşeli dolaplar. Odanın köşesinde yerini alarak hem alandan kazandıran hem de oldukça şık bir görünümün ortaya çıkmasına olanak sağlayan köşe dolaplar, küçük alanları faydalı şekilde kullanmak isteyenlerin de tercihleri arasında yerini alıyor. Özellikle eşyalarını nasıl daha iyi yerleştirebileceğini düşünenler için özel alanlara sahip olan bir köşeli dolap, yaşantınızı fazlasıyla kolaylaştırabilir. Köşeli gardırop modülüyle birlikte Aytaşı yatak odası iyi bir seçenek olabilir.

Pinterest’te öne çıkan dekorasyon trendleri hakkında içeriğimizi güncellemeye devam edeceğiz. Siz de keşfettiğiniz yeni trendleri bizimle yorum olarak paylaşabilirsiniz.

Yorum ekle