Yazlık Evler için Popüler Dekorasyon Önerileri

Deniz, kum ve güneşin mevsimi yaz geldi! Uzayan günler, kısa ve sıcak geceler, şanslı olanlarımız için teras ya da balkonda sohbetler… Hüzünlü sonbahar günlerinde, kışın battaniyelerin altında ve baharın dengesiz havalarında beklediğimiz yaz mevsiminin tadını çıkarma vakti şimdi!

Yaz mevsimi ile birlikte hepimizin hayatına yenilikler geliyor. Okullar kapanıyor, sokaklar boşalıyor tabaklar ve gardroplar hafifliyor. Evlerin dekorasyonu da elbette bu değişimden nasibini alıyor! Özellikle yazlık evler için dekorasyon önerileri, şehirden çok daha farklı bir tavrı yansıtmakta. Bu yazıda, yazlık evinizin keyfini iki katına çıkartabileceğiniz popüler dekorasyon önerileri ve keyifli fikirleri derledik. Yazlık evinizi dekore ederken, ya da şehirdeki evinize yaz havasını getirmek istediğinizde bu önerileri değerlendirebilirsiniz.

Sadeliğin Keyfini Sürün

Yazlık evlerin en güzel yanlarından biri, az eşya olması… Yılın geri kalanını geçirdiğiniz evde biriktirdiklerinizi bir düşünün: Dostlarınızdan gelen kullanmadığınız hediyeler, çocuklarınız için biriktirdiğiniz eşyalar, belki bir gün lazım olur düşüncesi ile saklanan ıvır zıvırlar… Yazlık evde ise sadece ihtiyaç kadar eşya var! Bu durum bazen aradığınız her şeyin elinizin altında olmamasına neden olabilir. Ancak, bunun keyfini sürmeye ne dersiniz? Yazlıklar için dekorasyon önerileri, sadeliğin keyfi ile başlıyor. Sadece ihtiyacınız olanlarla yaşamak, tüketime ve esaya bakış açınızı da tamamen değiştirebilir. Çetmen Mobilya Alden Salon Takımı, sadelik ve şıklığı bir arada sunan tasarımı ile, yazlık evlere istenilen minimal dokuyu konfordan ödün vermeden sunmaktadır.

Çetmen Gabor Yatak

Yatak Seçimine Dikkat!

Yazlık evler için dekorasyon önerileri söz konusu olunca, sıcak havayı da hesaba katmak gerek. Gün içerisinde bulunduğunuz konuma göre havuzun, denizin, ormanların ya da en basitinden balkonun serinletici etkisinin keyfini sürebilirsiniz. Ancak gece oldu mu, işler değişir! Evde kapalı kalmış havanın yarattığı sıcak, günün yorgunluğu ile birleşti mi insanı uyutmaz olur! Bu durumda çareyi serinletme sistemlerinde ya da açık bırakılmış bir pencerede aramak mümkün. Ancak önlem alabileceğiniz başka bir konu da yatak olabilir. Nefes alan bir yatak seçerseniz, gece çok daha az terlersiniz. Çetmen Gabor Yatak, kumaşında önerdiği aloe vera ile size en sıcak yaz gecelerinde bile huzurlu bir uyku sunar.

Zorunlulukları Stil Seçimlerine Çevirin

Bir önceki maddede bahsettik, sıcak yazlık evlerin en büyük problemlerinden biri… Bu sorunla başa çıkabilmek için çoğu zaman evi havalandırma yoluna gidiyoruz. Balkon ya da teras kapıları, pencereler sürekli açık! Bu durum da çeşitli davetsiz misafirlere evin yolunu açmış oluyor. Kanınızı emmeye hazır sivrisinekler, tek günlük ömürlerini salon lambası etrafında uçarak harcayan kelebekler, hatta kimi yerlerde çekirgeler… Yazlık evler için dekorasyon önerileri düşünüldüğünde, bu durumlara karşı önlem alan tel kapılar ve pencere telleri de seçimlere dahil edilmelidir. Ayrıca yukarıdan açılabilen pencereler kurtarıcınız olacaktır. Son olarak, eski bir tanıdığı tekrar evlerinize dahil edebilirsiniz! Cibinlikler, sizi bu tarz davetsiz misafirlere karşı koruyabilir. Bu sayede zorunlulukları stil seçimlerine dönüştürebilirsiniz. Çetmen Natura Yatak Odası Takımı, cibinlik sisteminin modern bir yatak odasında nasıl yorumlanabileceğini gösteriyor.

Natura Yatak Odası

Misafirlere Yer Açın!

Çocuklar için yazlık evlerin ayrı bir tadı vardır. Yazlık sitelere kurulan arkadaşlıklar, yaşanan ilk yaz aşkları, ilk kalp kırılıkları unutulmazdır! Sabahlara kadar uzayan kumsal sohbetleri bazen yatılı misafirliklere taşınır. Çoğu zaman şehirdeki evden bir arkadaş, ya da bir kuzen de birkaç günlüğüne gelebilir. Bu gibi durumlara göz önüne alarak, misafirlere yer açmak önemlidir. Bu gibi durumlar için başta gelen dekorasyon önerileri arasında elbette çekyatlar kalıyor. Bu aklınızın bir köşesinde dursun tabii, ancak bizim size biraz daha sık bir teklifimiz var. Çetmen Greengy Genç Odası, küçük mekanlarda misafir ağırlamak isteyenler için ideal bir çözüm ortağıdır. Ana yatağın altından çıkan ek yatak. çocuklarınızın misafirleri için idealdir.

Balkonları Şenlendirin

Yazlık ev demek, balkon demek! Akşam yemeği niyetine yakılan mangal, dostlarla uzayıp giden sofralar, çekirdek eşliğinde gerçekleşen okey turnuvaları… Hepsinin tadı ayrı! Bu keyifli mekanların dekorasyon önerileri ise saymakla bitmiyor! Balkonunuzu saksılarda çiçeklerle, hatta minik turunçgil ağaçları ile renklendirebilirsiniz. Bunun yanısıra balkonunuzda mutlaka mumluklarda nazlı nazlı yanan mumlara ya da ipe dizilmiş peri ışıklarına yer verin. Tabii ki balkonun temel noktasını, masa ve sandalyeler oluşturur. Bu durumda seçim yaparken, rahatlık ve kaliteyi ön planda tutan, aynı zamanda da tarzdan ödün vermeyen modellere yer verin. Çetmen Nordika Mutfak Masası Takımı, hem mutfaklarda hem de teras ya da balkonlarda sıklığından ödün vermeyenlerin seçimi…

Yorum ekle