Yeni Evlenenler İçin Ev Dekorasyonu Önerileri

Evlilik, pek çoğumuz için ömrümüzde yaşadığımız en büyük heyecanlardan biri. Sevdiğimiz insanla bir ömrü beraber yaşama düşüncesi, bu heyecanı mutluluğa dönüştürüyor. Fakat kendi evimizden ayrılarak yeni bir düzen kuracak olmak ve “Acaba evimize uyacak eşyaları bulabilir miyiz?” gibi sorular bu mutlu sürece stres dolu günler katabiliyor. Bu stresten uzak kalarak hayatınızın en güzel günlerinin tadını çıkarabilmeniz ve yalnızca yaşadığınız mutluluğa odaklanabilmeniz için, yeni evlenenler için dekorasyon önerilerini ele aldığımız yazımızı inceleyebilir, en güzel ürünlere bir tıkla ulaşmak için cetmen.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

1) Evinize uyacak renkleri belirleyin

Alışverişe başlamadan önce yapmanız gereken en önemli şeylerden biri, birlikte evinize uygun renkleri belirmek. Bu aşamada ortak zevklerinize yönelmeniz fayda sağlayacaktır. Öncelikle sevdiğiniz renklerin bir listesini yapın ve bunları karşılaştırın. Listede ortak olan renkleri tespit ettikten sonra, taşınacağınız evin de durumunu göz önüne alarak seçimlerinizi birbiriyle uyumlu birkaç renge kadar indirin. Evinizin ışık alma durumu, eşyaların arasında kalacak mesafe ve renk uyumu gibi faktörleri göz önünde bulundurarak açık renklere mi yoksa koyu renklere mi yönelmeniz gerektiğine karar verebilir, perdelerden koltuklara kadar tüm seçimlerinizi bu kararınıza göre şekillendirebilirsiniz.

Çetmen Hope Salon Takımı

2) Doğru salon takımıyla yaşam alanınıza değer katın

Evlendikten sonra belki de en çok zaman geçireceğiniz yer olan salonunuzu dekore ederken pek çok faktörü göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Öncelikle ihtiyacınıza yönelik koltuk takımını tespit etmelisiniz. Modern görünümlü ve konforu ön planda tutan koltuk takımları mı yoksa kullanışlılığı ile öne çıkan köşe takımlar mı size göre? Bunu tespit etmeniz üstünüzdeki yükün büyük bir kısmını ortadan kaldıracaktır. Doğru koltuk tipini seçtikten sonra tek yapmanız gereken, ilk adımda belirlediğiniz renk paleti doğrultusunda yaşam alanınıza en uygun koltuk takımını seçmek ve salonunuzu güzelleştirmek.

Çetmen Ella Salon Takımı

3) Doğru TV Ünitesi ile televizyon keyfinizi üst düzeye çıkarın

Yeni evli bir çift olarak, televizyon karşısında geçireceğiniz mutlu dakikalar sizin için unutulmaz anlara dönüşebilir. Eşinizle sevdiğiniz dizileri takip etmek, en yeni filmleri evinizin konforunda izleyebilmek için doğru TV ünitesine sahip olmanız önemli. TV Ünitenizi tercih ederken dekorasyonunuzu tamamlaması kadar, kullanışlı olmasına da dikkat etmenizde fayda var. Doğru bir tasarımla şıklığın yanında geniş depolama alanı da sağlayan bir TV ünitesi, salonunuzun sürekli düzenli kalmasına büyük katkı sağlayacaktır.

Çetmen Aytaşı TV Ünitesi

4) En güzel yemek odası takımlarıyla misafiriniz bol olsun

Yeni evli çiftlerin hazırlıklı olması gereken durumlardan biri de kalabalık misafirlerdir. Aileleriniz, iş arkadaşlarınız, çocukluk arkadaşlarınız, geçmiş dönem komşularınız ve daha pek çok insan mutluluğunuzu paylaşmak adına evinizi ziyaret etmeye geldiğinde, onları nerede ağırlayacağınız derdine düşmemek adına ihtiyaçlarınıza cevap verecek bir yemek odası takımına sahip olmak önemli. Şık olduğu kadar fonksiyonel de olan açılabilir bir yemek odası takımı tercih ederek, misafir ağırlamadığınız anlarda alandan tasarruf ederken, kalabalık misafirlerinizle de uzun süren yemek sohbetlerinin keyfini çıkarabilirsiniz.

Çetmen Aytaşı Yemek Odası

5) Yatak Odanızda şıklık ve fonksiyonelliğe önem verin

Yeni evli çiftlerin yatak odası tercihlerinde de genel olarak büyük sıkıntılar yaşanıyor. Doğru yatak boyutunu tespit edememek, odaya uyumlu bir gardırop seçmemek veya odadaki çekmece sayısının yetersizliği ilerleyen zamanlarda beklenmeyen sorunlara neden olabiliyor. Bu sorunlara engel olmak adına ilk etapta doğru yatak odası takımını seçmek gerekiyor. Şık ve geniş depolama kapasitesine sahip bir gardırop, kullanışlı komodinler ve konforlu bir yataktan oluşan Çetmen Natura yatak odası takımı seçerek uzun yıllar boyunca rahatlığın keyfini sürebilirsiniz.

Çetmen Natura Yatak Odası

6)Arkanıza yaslanın ve işi Çetmen’e bırakın

Evlenirken evinizi dekore etmek için tüm bu adımları tek tek izleyebileceğiniz gibi, izleyebileceğiniz bir yol daha bulunuyor. Tüm bu sıkıntılı süreçle uğraşmadan yalnızca yeni evinizin tadını çıkarmak istiyorsanız arkanıza yaslanabilir ve işi Çetmen’e bırakabilirsiniz. Çetmen’in deneyimli tasarım ekibi tarafından oluşturulan ve tüm tasarım trendlerini doğru bir şekilde kombin yapan Mutlu Yuvam Çeyiz Setleri sayesinde, yatak odasından salon takımına, televizyon ünitesinden yemek odası takımına kadar tüm ihtiyaçlarınızı hiç yorulmadan karşılayabilir, eşinizle düğün öncesi ve sonrası heyecanınızın tadını çıkarabilirsiniz. Üstelik avantajlı fiyatlar ve uygun ödeme koşulları da sizleri bekliyor.

Yorum ekle